Pro chovatele a zahradu

Pro každého majitele fenky je vždy velká událost narození štěňat, na kterou je potřeba se dobře nachystat. Proto jsme připraveni pro vaší fenku vyrobit porodní bednu nebo ohrádku pro štěňata do interiéru i na dvorek.

Pro chovatele drůbeže vyrobíme vyhřívanou bednu s voliérkou pro kuřátka či kachňátka, pro slepice zateplený kurník s voliérou.

Pro chovatele morčat a domácích králíčků vyrobíme klícku pro jejich letní venčení na trávníku.

 

 

 

     Kurník pro 10 slepic vč. voliéry - cena od 32 900 Kč

Náš kurník pro chov slepic je postaven tak, aby umožňoval snadný přístup pro čištění interiéru a aby měl pohodlný přístup pro výběr vajec ze snůškových boxů. Pro drůbež slouží prostorná voliéra, ze které se přímo vstupuje po rampě, malými dvířky do kurníku. Kurník má 3 boxy pro snášku vajec, dvě pohodlná bidla pro nocování drůbeže. Pod bidly je umístěn tzv. trusný stůl, který se dá z kurníku vysunout ven a dá se tak snadno udržovat čistota a pořádek vnitřního prostoru. Výhodou našeho kurníku je, že jeho stěny jsou zatepleny a drůbež v něm bezpečně přečká i v zimním období. Konstrukce kurníku i voliéry je z dřevěných profilů. Stěny kurníku jsou opatřeny pláštěm z palubek a vnitřní stěny jsou pokryty OSB deskami a veškeré spáry pečlivě zatmeleny. Stěny jsou vyplněny 4 cm silným polystyrénem a opatřeny parozábranou. Pro výměnu vzduchu v kurníku slouží odvětrávací otvory opatřené mřížkou a otvíratelné okno. Vstup do kurníku je umožněn samostatnými dvířky. Do voliéry se vstupuje dveřmi, umístěnými z vyšší strany, případně z boku voliéry. Pro výstup drůbeže z voliéry do volného prostoru slouží malá uzavíratelná dvířka. Voliéra je opatřena pevným, svařovaným a pozinkovaným pletivem, které bezpečně zabrání útokům predátorů na vaší drůbež. Velikost kurníku a voliéry lze přizpůsobit počtu chované drůbeže a dalším vašim požadavkům.


   Za příplatek nabízíme velké množství doplňků a nadstandartního vybavení.

   Rozměr kurníku včetně voliéry - délka 3 m x šířka 1.2 m x výška 1.5m (1,7m)

 


 

    Kurník s voliérou pro 4 - 6 slepic - cena od 27 200 Kč

Konstrukce menšího kurníku je podobná s velkým kurníkem a liší se pouze v rozměrech a některých detailech. Rám kurníku je vyroben ze smrkových hranolů. Vnější plášť je pokryt smrkovou palubkou a ošetřen dvojitým nátěrem kvalitní lazury. Vnitřní prostor - OSB deska. Zateplení je provedeno 4 cm silným polystyrénem a veškeré rohy a spoje uvniř kurníku jsou důkladně zatmeleny.V jedné stěně je umístěno otevíratelné větrací okénko. Dvě snáškové kukaně jsou přístupné z venku otevíracími dvířky. Pod hlavními vstupními dvířky je umístěn výsuvný trusný stůl, který umožňuje snadné čištění vnitřního prostoru pod dvěma hřady pro drůbež. Z boční vnitřní strany jsou dvířka pro drůbež, ústící po žebříčku do voliéry. Součástí voliéry je venkovní bidlo, přístupové dveře a dvířka pro výstup drůbeže do venkovního prostoru. Střešní krytina: pískovaná lepenka. Dispozici kurníku lze měnit dle požadavku zákazníka.

  Za příplatek nabízíme mnoho doplňků a nadstandartního vybavení.

  Rozměry včetně voliéry - délka 2.5m x šířka 1.2m x výška 1.5m (1.7m)

 


 

 

   Voliéra pro drůbež

Voliéra slouží jako ochrana drůbeže před dravci. Rám je zhotoven ze smrkových, sušených a hoblovaných hranolů, které jsou ošetřeny kvalitní tenkovrstvou lazurou (3 vrstvy). Voliéra je potažena pevným, svařovaným a pozinkovaným pletivem. Na jedné straně jsou otvíratelná dvířka pro vstup do voliéry. Rozměr vyobrazené voliéry je 320 x 310 x 126 cm. Můžeme vyrobit i jakýkoliv jiný rozměr podle Vašich představ. V případě potřeby dodáme i propojovací tunel mezi kurníkem a voliérou.
Cena vyobrazené voliéry je 16 300 Kč

 


 

   Voliéra pro kočky

Voliéru pro bezpečné venčení vaší kočičky vám vyrobíme přesně na míru a dle vašich požadavků. Rám je vyroben z hoblovaných smrkových latí, potažený pevným, svařovaným a pozinkovaným pletivem. Součástí voliéry jsou pohodlná přístupová dvířka a odpočívky pro kočičku, očalouněné odolným materiálem "umělá tráva". Rám je ošetřen kvalitní tenkovrstvou lazurou (3 nátěry).
Cena vyobrazené voliéry se sklopnými odpočívkami je 12 800 Kč

  

 

    Domek pro kachny nebo běžce - cena od 8 500 Kč

Konstrukce ze smrkových hranolů, opláštění z kvalitních palubek. Šikmá střecha je pokryta pískovanou lepenkou. Za příplatek lze použít asfaltový šindel vč. oplechování. V přední stěně jsou umístěna vstupní dvířka pro drůbež a velká dvířka pro snadné čištění vnitřního prostoru. Ve dveřích je okénko pro přístup světla do domečku. Podlaha je zvýšená cca 20 cm nad zemí, aby drůbež byla v suchu. Pro vstup do domečku slouží šikmé prkno opatřené stoupacími laťkami. Vyobrazený domeček má kapacitu cca 6ks drůbeže a rozměry: š - 90cm, h- 90cm, v -120/100cm.
Lze vyrobit domeček i v jiných požadovaných rozměrech dle počtu chovaných kusů drůbeže. Dále je možné domeček i zateplit.

  
 

 

 

     Dřevěná, 4 kotcová králíkárna

Rám králíkárny je vyroben z hoblovaných smrkových hranolů. Plášť králíkárny tvoří buď smrkové palubky nebo hoblovaná smrková prkna. Podlaha je z vodovzdorné překližky a je mírně vyspádovaná směrem dozadu. Dvířka jsou pokryta pevným, svařovaným a pozinkovaným pletivem. V jednotlivých kotcích jsou umístěny jesle, vyrobené z pozinkovaného drátu. Přepážka mezi horními kotci je výklopná směrem nahoru, což umožňuje propojení dvou kotců pro pohodlný odchov mláďat. Součástí jednoho horního kotce je samostatný budník, přístupný plnými dvířky. Z vnější strany je králíkárna ošetřena kvalitní tenkovrstvou lazurou (3 vrstvy). V případě umístění králíkárny venku je střecha vyspádovaná směrem dozadu, na všechny strany má přesah cca 15 cm a je pokryta pískovanou lepenkou. Za příplatek lze použít asfaltový pás nebo kanadský šindel a střechu oplechovat. Vyrobíme i králíkárny na míru, dle vašich požadavků a rozměrů. Rozměr této králíkárny je (DxŠxV) 160x68x160cm.
Vyobrazená králíkárna je určena do krytého prostoru a její cena je 15 950 Kč

 


 

 

   Porodní bedna pro fenu

Porodní bedna je vyrobena ze smrkového, hoblovaného řeziva. Podlaha je dvojitá, izolovaná polystyrénem, vrchní strana je omyvatelná z vodovzdorné překližky. Přední stěna je opatřena zdvojenými dvířky, pro snadný přístup feny ke štěňatům. Podél vnitřních stěn jsou nainstalovány zábrany, které chrání štěňata před zalehnutím fenou. Poté co bedna splní svůj účel, lze ji snadno složit pro uskladnění. Bednu vyrobíme na míru přesně pro vaší fenku. Cena od 3 800 Kč

 


 

 

     Bedna pro kuřata s voliérkou - 3 980 Kč

Pro kuřata nebo kachňata vám vyrobíme voliérku s bednou, ve které najdou úkryt. Bedna je vyrobena z dřevěných desek, k vyhřívání je použita žárovka. Voliérka může být vyrobena též ze dřeva nebo z Al profilů, z horní strany je opatřena obslužnými dvířky pro snadnější přístup do vnitřního prostoru. Samozřejmostí je, že velikost a materiál si můžete určit sami.

Pohled zhoraVyhřívání žárovkou
 

 

 

   Krmítko pro ptáčky - cena od 350 Kč

Krmítko pro přikrmování ptactva je vyráběno ve dvou velikostech ze smrkového dřeva. Lze jej buď zavěsit za ocelové oko umístěné na stříšce, nebo se připevní na sloupek, který se zarazí do terénu. Krmítko je ošetřeno dvojitou vrstvou lazury nebo laku. Na stříšku je použita pískovaná lepenka, případně asfaltový šindel.

 


 


 

   Hnízdní budka pro ptáky - cena podle typu a velikosti od 320 Kč

Naše hnízdní budky jsou vyrobené ze smrkového dřeva, pro snadné čištění mají otvíratelné přední čelo. Velikost budky a vletového otvoru vyrobíme na rozměr podle druhu ptáčků, pro které je budka určena.

 


 


Kontaktní údaje

Štěpán Emmer
Bítovčice 68    PSČ: 588 22
IČO: 62795091 stepan.emmer@centrum.cz Tel.:  724 894 755

  Galerie našich výrobků